تبلیغات
نخستین دایره المعارف مجازی شهر تبریز

 

اظهار لطف دوستان

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بروز رسانی :در این وب سایت
در كـل اینــــترنت


لینک های طبقه بندی شده

فرهنگ و ادبی بهداشت و سلامت خدمات الکترونیکی تربیت بدنی و ورزش
امکانات آنلاین علمی و آموزشی نهادها و سازمان ها گردشگری و توریسم
تلفن همراه کتابخانه رایگان وب سایت اشخاص قرآن کریم و معارف
دانلودسرا کودک و نوجوان اطلاع رسانی و خبر فروشگاه های مجازی

همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس، موزه شهدای هشت سال دفاع مقدس آذربایجان شرقی عصر روز چهارشنبه در تبریز گشایش یافت.

این موزه در زمینی با زیربنای 450 مترمربع در محوطه اداره كل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان احداث شده است كه در آن آثار، وسایل شخصی، مكتوبات و وصیت نامه های شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است.

آیت الله محسن مجتهدشبستری در آیین افتتاح این موزه اظهار داشت: ایجاد موزه شهدا در تبریز گامی ارزنده و مهم برای شناساندن بهتر و موثرتر دفاع مقدس به نسل آینده است و بدون تردید این اقدام می تواند منشاء آثار مفید برای ترویج فرهنگ اسلامی و شهادت شود.

ایشان از نزدیكان و خانواده های معظم شهدا درخواست كرد با همكاری نزدیك با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در جهت غنی تر شدن موزه شهدا تلاش كنند.

وی با بیان اینكه شهدا همیشه زنده بوده و ناظر بر اعمال بازماندگان هستند، گفت: شهدای انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس جان خود را در راه ولایت، دفاع از میهن اسلامی و حفظ ناموس و ارزش های اسلامی از دست دادند كه باید برای زنده نگه داشتن یاد و نام آنان تمام افراد جامعه كوشش كنند.

به گفته مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی ، تاكنون آثار موزه ای 530 تن از شهدا و بیش از هشت هزار و 500 مورد از آثار قلمی، عكس، خاطره شهدای استان جمع آوری شده كه قرار است در قالب آلبوم تدوین و در اختیار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران قرار گیرد.

گفتنی است آذربایجان شرقی در هشت سال دفاع مقدس بالغ بر 10 هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب كرده است.


[ پنجشنبه 6 مهر 1391 ] [ 08:33 ق.ظ ]
آخرین مطالب