تبلیغات
نخستین دایره المعارف مجازی شهر تبریز

 

اظهار لطف دوستان

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بروز رسانی :در این وب سایت
در كـل اینــــترنت


لینک های طبقه بندی شده

فرهنگ و ادبی بهداشت و سلامت خدمات الکترونیکی تربیت بدنی و ورزش
امکانات آنلاین علمی و آموزشی نهادها و سازمان ها گردشگری و توریسم
تلفن همراه کتابخانه رایگان وب سایت اشخاص قرآن کریم و معارف
دانلودسرا کودک و نوجوان اطلاع رسانی و خبر فروشگاه های مجازی

چهارمین مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان جهان با قرائت پیام مقام معظم رهبری در تبریز آغاز به كار كرد

مراسم افتتاحیه چهارمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان جهان با حضور مسئول دفتر مقام معظم رهبری، رییس مجلس شورای اسلامی، رییس جهاد دانشگاهی کشور، نماینده ولی فقیه در تبریز ، استاندار آذربایجان‌شرقی و بیش از 120 قاری و حافظ قرآن از 52 کشور مسلمان در تبریز برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی در این مراسم به قرائت پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و سپس پیام تصویری حضات آیات جوادی آملی و سبحانی به نمایش درآمد.
گفتنی است 15 داور از ایران و 4 کشور مصر، عراق، لبنان و مالزی کار قضاوت مسابقات را بر عهده خواهند داشت که محمدرضا ستوده‌نیا در بخش تجوید، احمد ابوالقاسمی در بخش صوت، محمود لطفی‌نیا در بخش لحن، حجت الاسلام محمدرضا شهیدی‌پور در بخش وقف و ابتدا و حجت الاسلام محمدحاج ابوالقاسمی به عنوان ‌هادی حفّاظ ایران شرکت دارند.
چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان جهان، شبکه‌های جهانی و بین‌المللی المنار، الکوثر، پرس تی وی، سحر ، جام جم، قرآن، معارف، شبکه یک و شبکه استانی سهند به همراه رادیو قرآن نسبت به پوشش خبری این رقابت‌ها اقدام خواهند کرد.
طبق برنامه اعلام شده، روز چهارشنبه، 22 شهریور ماه، مسابقات مرحله مقدماتی حفظ کل از ساعت 9 تا 13 در سالن مصلی و مرحله مقدماتی قرائت نیز از ساعت 16 تا 20 در سالن مصلی مسابقات برگزار می‌شود. برگزاری مسابقات مرحله مقدماتی حفظ کل از ساعت 9 تا 13 در سالن مصلی و مسابقات مرحله مقدماتی قرائت از ساعت 16 تا 20 در روز پنج‌شنبه، 23 شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت.
جمعه صبح نیز مسابقات مرحله مقدماتی حفظ کل از ساعت 9 تا 13 و مسابقات مرحله نهایی حفظ و قرائت از ساعت 16 تا 20 در سالن مصلی برگزار می‌شود که مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان از ساعت 9 تا 12 روز شنبه، 25 شهریورماه، برگزار خواهد شد.
برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی با محوریت قرآن و اهل بیت، انتشار و توزیع ویژه نامه های قرآنی، برگزاری محفل‌های نورانی تلاوت قرآن در مساجد محوری تبریز، تجلیل از قاریان و حافظان برجسته استان و جلسات بحث و بررسی پیرامون موضوعات مختلف قرآنی از جمله برنامه های جنبی این مسابقات است.


[ چهارشنبه 22 شهریور 1391 ] [ 03:20 ب.ظ ]
آخرین مطالب