تبلیغات
نخستین دایره المعارف مجازی شهر تبریز

 

اظهار لطف دوستان

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بروز رسانی :در این وب سایت
در كـل اینــــترنت


لینک های طبقه بندی شده

فرهنگ و ادبی بهداشت و سلامت خدمات الکترونیکی تربیت بدنی و ورزش
امکانات آنلاین علمی و آموزشی نهادها و سازمان ها گردشگری و توریسم
تلفن همراه کتابخانه رایگان وب سایت اشخاص قرآن کریم و معارف
دانلودسرا کودک و نوجوان اطلاع رسانی و خبر فروشگاه های مجازی

بهروز خاماچی ، نویسنده و احیاگر تاریخ و جغرافیای آذربایجان شرقی ، متولد 1314 در محله « لیلاوا » ( شهناز ، شریعتی فعلی ) تبریز در یک خانواده آبرومند اقتصادی - مذهبی است.

در سال 1321 در دبستان جامی به مدیریت مرحوم میرزا ابراهیم آقا گلزار به تحصیل ابتدایی پرداخت و در سال 1327 وارد دبیرستان سعدی تبریز گشت . پس از پایان تحصیلات دوره ی اول ، بنا به عللی به شغل آزاد پرداخت و در سال 1340 دیپلم تجربی را در دوره ی شبانه دبیرستان هدف دریافت کرد . همان سال در دوره تربیت معلم یکساله ( کالج ) به تحصیل پرداخت.
در سال 1341 در رشته « تاریخ و جغرافیای » دانشگاه تبریز پذیرفته شد و به استخدام اداره فرهنگ حومه درآمد.
خدمت آموزگاری را در روستای هراب سهندآباد انجام داد ، سپس با اخذ لیسانس از دانشگاه تبریز در دبیرستان های بستان آباد ، بناب ، مراغه ، گوکان ، آذرشهر و تبریز از سال 1345 تا 1355 به انجام وظیفه در رشته دبیری پرداخت و در تبریز در مراکز تربیت معلم ، دبیرستان امیرخیزی ، لقمان ، حوله لاله و تربیت بدنی خدمت کرد . در سال 1379 از دبیری دبیرستان های تبریز بازنشسته شده ، ولی تاکنون در مدارس غیرانتفاعی تدریس می کند . در کنار خدمت دبیری ، در سازمان صدا و سیمای مرکز تبریز به عنوان کارشناس فعالیت دارد و در مطبوعات محلی نیز به عنوان عضو هیئت تحریریه  فعالیت می کند.
وی عضو رسمی شورای اسلامی کلانشهر تبریز بوده و تاکنون 32 جلد کتاب به قلم ایشان در مورد آذربایجان منتشر گردیده است.
از آثار وی که نقش عمده ای در نمایش هویت آذربایجان و تبریز دارد می توان به فرهنگ جغرافیای آذربایجان ، اوراق پراکنده از تاریخ تبریز ، قلعه‌های تاریخی آذربایجان ، تبریز از نگاه جهانگردان ، محلات تبریز اشاره کرد.


[ دوشنبه 1 آبان 1391 ] [ 02:42 ب.ظ ]
آخرین مطالب